Misyonumuz

Misyonumuz

GÖKÇEADA ECEABAT BOZCADA YEREL EYLEM GRUBU ORTAKLIK MİSYONU

        Ortaklığın Misyonu   

YEG’ler, kuruldukları bölgelerde yerel toplulukların kırsal kalkınma sürecine katılmalarını sağlamak ve kırsal alanlarda uzun vadede sürdürülebilir kalkınmaya temel hazırlamak amacıyla aşağıdan yukarıya girişim uygulamaları için yerel düzeyde oluşturulmuş bir kamu-özel ortaklığıdır. LEADER Yaklaşımı kapsamında, YEG’ler tarafından tasarlanacak yenilikçi, yerel kaynaklara dayanan, tabandan tavana yaklaşımla hazırlanan kalkınma stratejilerinin uygulanmasıyla kırsal alanların kalkınması teşvik edilir.

YEG’ler tarafından hazırlanan ve uygulanan bir kırsal kalkınma stratejisi; ekonomik ve sosyal özellikler taşıyan her türlü faaliyeti (tarım, çevre, daha geniş anlamda kırsal ekonomi, yaşam kalitesi, kültürel varlıklar) kırsal yaşamın bütün bileşenlerine bağlayarak yerel ekonomiyi geliştirmeyi ve iş imkanlarını arttırmayı, kırsal gruplar içerisinde ağ oluşturmayı ve işbirliği ile bilgi paylaşımını bütüncül ve çok sektörlü şekilde destekler.

Misyonumuz

Bizimle İletişime Geçin

Bütün sorularınıza hızlı ve en iyi çözüm yoları sunmaktayız bizi telefon numaramızdan veya e-mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

05412673585 Şimdi Ara!

Yönetim Kurulu

Yerel Eylem Grubu Derneğinin Yönetim Kurulunu Görüntüleyebilirsiniz.

Fatma ÖNDER AKGÜLOĞLU
Fatma ÖNDER AKGÜLOĞLU

GEB YEG DER MÜDÜRÜ

Hüsnü Ocal GEZEN
Hüsnü Ocal GEZEN

Yönetim Kurulu Başkanı

Mustafa Emrah Ataol
Mustafa Emrah Ataol

Üye

Yerel Eylem Grubu Derneği İle Hemen İletişime Geçebilirsiniz.